Нахабство - норма життя

Друк

Це стаття-розмова про вічну проблему батьків і дітей. Вона призначена для всіх тих, кого цікавить, кого стосується ця проблема: вчителів, батьків, школярів, студентів... Сподіваємося, що ця стаття буде корисна багатьом. Вчителі знайдуть в ній тему класної години або батьківських зборів, батьки – тему для бесіди з власними дітьми, а діти, можливо, просто задумаються...

Кожне старіюче покоління із задоволенням бурчить на покоління молодих – мовляв, не та нині молодь, не та... Поспішаємо не погодитися з цим бурчанням, з цією позицією і заявляємо: молодь, що і завжди, розумна, талановита і, як завжди, розумніші за своїх попередників. І як все товариство розділена на нерівні групи. Сьогодні ці групи особливо цікаві, але інтерес цей перемежовується з деякою тривогою.

Про що тривога? Щоб відповісти на це просте запитання, давайте почнемо по порядку і спочатку. Першим ділом оцінимо розподіл молодих по основним групам. Їх усього дві. Ні, звичайно ж, їх більше, але головних, масових — дві. Перша — це ті, хто заявляє: «ми хочемо», «ми зробимо», «ми вивчимо», «ми створимо». Другі стверджують: «ми хочемо», «ми візьмемо», «ми отримуємо», «ми заберемо». Перші продовжують свою арію словами: «ми зламаємо старе, але натомість створимо нове, краще», «ми хочемо пишатися своєю країною і зробимо все для цього». У других інша пісня: «треба буде – зламаємо, треба буде — збудуємо, лише б приносило прибуток», «плювати на країну, головне - ми». І це не спрощення, це - короткий виклад програми тих, хто через п'ять-десять років буде керувати цією країною.

Ну, з першими все більш-менш зрозуміло. Їм хочеться довірити штурвал і сказати: «керуйте, хлопці!». З ними комфортно і цікаво. З ними не обов'язково розливати по склянках, щоб зав'язати інтелектуальну бесіду. І до них не страшно повернутися спиною. Що ж другі, це антиподи перших? Абсолютне зло і вороги всього живого? Зовсім ні, це звичайні хлопці, які заблукали в темряві своїх покалічених уявлень про цей світ. Вони такі ж наші діти, тільки трохи розгублені і готові йти будь-якою дорогою, аби кудись прийти. І хочеться зупинити це втрачене стадо і сказати їм:

У ваших очах вогонь і впевненість. Абсолютна впевненість у своїй правоті і тільки в ній. Впевненість у власній силі, що переходить в радісне нахабство. Ось уже з ваших рядів лунає: піди геть! Ми самі знаємо, що робити і не треба нас вчити! Ви вже віджили своє, дайте дорогу, поки не затоптали! Чую, чую, можете не кричати. Таке ми вже чули неодноразово. Наприклад, в Німеччині тридцятих-сорокових двадцятого століття. Тільки, де вони, ті крикуни? Не вчи нас! Ми не убогі фашисти, у нас є досвід попередніх поколінь і ми зробимо інакше. У нашому світі буде місце тільки для кращих. Тільки для тих, хто сам може взяти від життя все! І ці гасла не нові. Цим словам вас навчили. Хто? Так ми самі розумні, освічені, часто геніальні. Ми вчимося на відмінно з математики, фізики, хімії, а літературу свою засуньте собі ... Ми знаємо, що треба брати в цьому житті і що читати. Так, ви розумні, ви просто чудові! Вами можуть пишатися ваші вчителі. Вам вже приготовлені почесні місця в легіоні чудових і викувані ордена за особливі заслуги. Які вчителя? Ми самі ... Звичайно, самі. Адже це ви самі допомагаєте здійснюватися розробленої ще 1945 році, відразу після війни, доктрині знищення нашої великої країни. Або чи не ви? Ось послухайте, дізнаєтеся?

«Закінчиться друга світова війна. Якось все владнається, влаштується. І ми кинемо все, що маємо, все золото, всю матеріальну потужність на обдурення російських людей. Посіявши там хаос, ми непомітно підмінимо їхні цінності на фальшиві і змусимо їх у ці цінності вірити.

З літератури і мистецтва ми поступово витравимо соціальну сутність, відучимо художників, відіб'ємо у них охоту займатися зображенням, дослідженням тих процесів, які відбуваються в глибинах народних мас.

Література, театр, кіно - все буде зображувати й прославляти самі низинні людські почуття. Ми будемо всіляко підтримувати і піднімати так званих художників, які стануть насаджувати і втовкмачувати в свідомість культ сексу, насильства, садизму, зради - словом, всякої аморальності.

В управлінні державою ми створимо хаос, плутанину. Ми будемо непомітно, але активно і постійно сприяти самодурству чиновників, хабарників, безпринципності. Чесність і порядність будуть висміювати і нікому не стануть потрібні, перетворяться на пережиток минулого.

Хамство і нахабство, брехня і обман, пияцтво і наркоманію, тваринний страх і ворожнечу народів, перш за все, ворожнечу і ненависть до російській народу - все це ми будемо спритно і непомітно культивувати. І лише небагато, дуже мало хто буде здогадуватися або розуміти, що відбувається. Але таких людей ми поставимо в безпорадне становище, перетворимо на посміховисько, знайдемо спосіб їх оббрехати і оголосити покидьками суспільства ... Ми будемо розхитувати таким чином покоління за поколінням ... Ми будемо битися за людей з дитячих, юнацьких років, будемо завжди головну ставку робити на молодь, станемо розкладати, розбещувати, розтлівати її. Ми зробимо з них космополітів ».

Відкриємо секрет: ці слова належать Аллену Даллесу, довгий час керував ЦРУ. Яка роль тут ваша? Найпримітивніша - бути нахабним, тупим, що не усвідомлювати свого призначення знаряддям в руках заокеанського ляльковода. Подобається? А тепер подивіться навколо і відкрийте нарешті очі. Нахабство, здавалося б, норма сьогоднішнього життя - це вірус, який вбиває свого носія. Нахаба на вулиці, кічується своєю силою і безкарністю, обов'язково зіткнеться з ще більшою силою і його розчавлять. Нахаба на дорозі, за кермом, обов'язково стане сумним героєм «Дорожнього патруля», ось тільки шкода, що хтось ще постраждає з його вини. Нахаба в бізнесі стовідсотково буде «з'їдений», убитий, скинутий на узбіччя іншими, більш вправними. Нахаба при владі може бути і помре своєю смертю, але буде проклятий нащадками навіки. Висновок простий: нахаба як правило довго не живе!

Але вистачить лякати, адже ви ж сміливі. Або не дуже? А ось тепер прийшла пора відкрити вам очі на вас же самих. Ваша позиція - позиція багатотонного носорога, який все змітає на своєму шляху, - збиткова. Просто носоріг тупий, а ви розумні, але боягузливі. Так, саме боягузливі! Це страх не влаштуватися вчасно, чи не підстелити соломки, що не запасти шматок на чорний день, а краще два, три ... Ви відчайдушно боїтеся залишитися не при справах в нашому досить жорстокому світі. Вам страшно залишитися в забутті і в стороні від ситної годівниці. Тільки по-справжньому сильна людина може бути добрим, коли всі кусаються, людинолюбною, коли інші ходять по головах своїх побратимів. Справжня сила не в знищенні інших, а в здатності протистояти цьому. А ще в мудрості і далекоглядності. А нахабство, як ми вже показали, недалекоглядне. Нахаба - це сміття історії, в кращому випадку - добриво.

А тепер, зробіть перший крок, хлопці. Зізнайтеся самим собі: так, це боягузтво, ми боїмося. Цей крок і буде першим кроком до справжньої силі. Удачі вам, а наша рука завжди протягнута вам назустріч.

Список літератури

  1. Болдирєв М. І. Методика роботи класного керівника: Учеб. посібник зі спецкурсу для студентів пед. ін-тов.-М .: Просвещение, 1984.
  2. Строганова, Л. В. Класні години, бесіди для молодших школярів та підлітків (виховання толерантності) / Л. В. Строганова. - М.: Педагогічне товариство Росії, 2006. - 128 с.
  3. Кукушин, В. С. Теорія і методика виховної роботи: навч. посібник / В. С. Кукушин. - Ростоу н / Д: іздат. центр «Март», 2002. - 320 с.
  4. Щуркова, Н. Е. Класна година: Поговоримо про життя ...: Матеріали для вихователів і класних керівників / Н. Є. Щуркова. - М.: АРКТИ, 2005. - 168 с. Щуркова Н.Е. Класне керівництво: теорія, методика, технологія. - М .: Педагогічне товариство Росії, 2000..
  5. Класному керівнику. Учеб.- метод. посібник / під ред. М.І. Рожкова.  

 

Авторські права 2023 © Київський професійний будівельний ліцей - КПБЛ. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2013 © Український переклад Joomla! Україна.

Освіта в Україні

Blue joomla theme by Template Joomla